Nie każdy słyszał, czym jest derka, jednak z pewnością wiele osób niejednokrotnie widziało ją na grzbiecie zwierzęcia. Jest to tkanina, która przykrywa cały tułów zwierzęcia, jego zad, a czasami również szyję i nogi. Produkt ma wiele zastosowań i bynajmniej nie służy wyłącznie celom estetycznym. W zależności od wybranego rodzaju derki, jej cechy mogą się diametralnie różnić.

Czym charakteryzują się poszczególne derki?

derka polarowa dla koniaNa rynku można spotkać między innymi derki osuszające. Są to jedne z popularniejszych tkanin i wykorzystuje się je w celu odprowadzenia wilgoci znajdującej się na ciele zwierzęcia. Derkę nakłada się na konia w upalne dni lub po intensywnych treningach, zawodach, konkursach jeździeckich bądź wielogodzinnej jeździe rekreacyjnej. Produkt wykonany jest z miękkiego, oddychającego polaru wchłaniającego pot. Dostępna jest też derka polarowa dla konia, którą stosuje się zimą lub w chłodniejsze dni – jest wodoodporna i bardzo ciepła. Jeźdźcy mogą zakupić również odpowiednio wyprofilowane derki treningowe, chroniące przed wiatrem bądź derki stajenne, które podnoszą temperaturę zwierzęcia. Przed deszczem i zimniejszym powietrzem chronią również derki padokowe – ubiera się je koniu na cały czas, który spędza na zewnątrz. Komfort zwierzęciu zapewnią derki siatkowe, chroniące konia przed owadami latającymi, potrafiącymi uprzykrzyć życie. Ostatnie z wymienianych są derki magnetyczne przeznaczone do rehabilitacji zwierzęcia – dzięki magnesom usprawniają przepływ krwi i przyspieszają regenerację organizmu po kontuzjach.

Przedstawione rodzaje derek to wyłącznie ich podstawowy podział. Produkty różnią się od siebie materiałem, z jakich zostały wykonane, długością i termoregulacją, jaką zapewniają. Cena jednej derki może wynosić od około 600 do 1000 złotych, a w niektórych przypadkach nawet więcej.

Mogą Ci się spodobać również: