Co jakiś czas zdarza się tak że trzeba wyciąć jakieś drzewo. Oczywiście powody naszej decyzji mogą być różne. Gdy już zdołaliśmy załatwić odpowiednie pozwolenie na coś takiego, należy znaleźć firmę która się tym zajmie w profesjonalny sposób. Nie mając doświadczenia ani sprzętu który nadaje się do takich prac, nie można podejmować się obalania drzew.

W jaki sposób są obecnie ścinane drzewa?

wycinka drzew w KrakowieJednak należy wiedzieć w  jaki dokładnie sposób się ścina drzewa. Ogółem są dwie metody. Pierwsza to obalanie drzewa. Zapewne kojarzycie ją bo jest ona najczęściej widziana w telewizji czy też gdziekolwiek. Przy pomocy wykwalifikowanych ludzi oraz dobrego sprzętu drzewo jest obalane. Oczywiście wszystko się planuje, tak żeby spadło w określone miejsce,  ten sposób unika się wszelkich szkód, a samo pozbycie się drzewa staje się dosyć proste. Niekiedy jednak jest tak że nie można obalić drzewa. Nie chodzi o to że jest to fizycznie niemożliwe, tylko po prostu warunki wokół na to inne pozwalają. Gdyby obalić wtedy drzewo, zapewne spadłoby i uszkodziło sąsiadujące budynki. Dlatego stosuje się także inną metodę. Chodzi tu o ścinanie drzew metodą alpinistyczną. Jak sama nazwa wskazuje pracownik zaczyna ścinać drzewo od korony. Wszystko robi się po kawałku, dzięki czemu unika się obalania drzewa. Co prawda całe prace trwają nieco dłużej, jednak efekt jest równie skuteczny, a nic nie zostaje uszkodzone. Wycinka drzew w Krakowie jest przeprowadzana całkiem nieźle. Warto też pamiętać że jeśli chodzi o ceny wszystko różni się od konkretnej firmy. W przypadku obalania tradycyjną metodą drzew można oczekiwać jakichś stu dwudziestu złotych za drzewa o obwodzie pnia poniżej stu centymetrów. Natomiast w przypadku obalania drzew które mają większy obwód pnia średnią ceną jest jakieś sto osiemdziesiąt złotych. Oczywiście to tylko szacunkowe ceny, które w rzeczywistości mogą się sporo różnić. Jeśli natomiast chodzi o alpinistyczne ścinanie, to wszystko zależy od wielkości korony i rodzaju drzewa.

Jak widać jest nieco informacji z którymi naprawdę warto się zapoznać. Ogółem to jak ścinane jest drzewo to według mnie całkiem ciekawa sprawa. Z pewnością każdy z nas jako dziecko lubił się spinać na drzewa, a tutaj ludzie zajmują się tym niejako zawodowo. Oczywiście jeśli bierze się pod uwagę ścinanie drzew metodą alpinistyczną.