Bardzo popularną metodą, aby nabyć ciągnik siodłowy jest leasing. Jest to jednak pewne zobowiązanie finansowe, dlatego niektórzy decydują się na coś innego. Wolą kupić używany ciągnik, który równie dobrze sprawdzi się na trasach. Wybór na rynku jest bardzo dobrzy, dlatego wskażę, którymi ciągnikami warto jest się zainteresować. Są tanie, a jednocześnie bezawaryjnie. Takie ciągniki według mnie robi firma Man.

Używany ciągnik siodłowy

używany ciągnik siodłowy manWśród ciągników można wymienić bardzo dużo różnych marek. Według mnie najlepszy będzie używany ciągnik siodłowy Man. Te maszyny naprawdę dobrze sprawdzają się na drogach. Mogą ciągnąć bezproblemowo dwie naczepy, nawet po trudnych terenach, takich jak drogi w Bieszczadach. Firma Man do swoich ciągników bardzo szybko wprowadzała innowacje, dlatego przykładowo dziesięcioletnia maszyna będzie miała to samo wyposażenie, co pięcioletnia, od innego producenta. Poza tym doświadczeni kierowcy bardzo polecają te ciągniki. Firmy transportowe najczęściej kupują właśnie te ciągniki dlatego, że nie sprawiają problemów na drodze. Łatwo jest zdobyć części zamienne, co także jest ważne. Kierowca, który ma usterkę na drodze może szukać części zamiennej w pobliskiej miejscowości. Ciągniki Man mają dopasowane złącze do wielu typów naczep, dlatego nie będzie to wymagało żadnych przeróbek. W kabinie jest dużo miejsca nie tylko przy kierownicy, ale także do spania. Zazwyczaj w ciągnikach tego producenta łózko jest przymocowane na zawiasach do tylnej ścianki, więc po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. W ciągnikach ograniczono rolę elektryki samochodowej, dlatego wszystkie usterki są łatwe do naprawienia w trasie. To ważne dla kierowców, którzy muszą szybko poradzić sobie z ewentualnymi naprawami. Ciągniki Man są polecane przez różne firmy transportowe, nawet używane.

Ciągniki siodłowe kupione w komisie są równie dobre, jak te z salonu. Najważniejsze jest to, że właściciel firmy transportowej nie bierze na siebie żadnego dłuższego zobowiązania, nawet jeśli kupuje na kredyt. Jeżeli nie znajdą się zlecenia, można ciągnik sprzedać i nie ma problemu. Do tego bezawaryjność modeli tego producenta jest bardzo ceniona przez kierowców. Tak samo jak wygoda, nie tylko podczas jazdy, ale także wtedy, kiedy trzeba wyłączyć silnik i poczekać do rana.