Świadomość dotycząca żywienia naszych czworonożnych przyjaciół powoli się zwiększa, co oznacza, że coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na jakość karmy i czytać dokładnie jej skład przed zakupem. Co tak naprawdę jednak powinna zawierać karma dla psa, aby stanowiła dla niego zbilansowaną dietę?

Dobrej jakości karma dla psów

polecane karmy dla psów CanaganKilka lat temu mało kto z nas zwracał uwagę na skład karmy dla psa przed jej zakupem. Uważaliśmy, że skoro jest to karma znana wszystkim, to na pewno jest odpowiednia. Jeśli jednak dobrze przyjrzymy się zawartości takich karm możemy łatwo spostrzec, że niestety w większości przypadków ich głównym składnikiem są produkty roślinne, a mięso występuje w nich jedynie w nieznacznym procencie. Tymczasem powinno być zupełnie na odwrót. Jak powszechnie wiadomo psy są zwierzętami mięsożernymi toteż najbardziej w swojej diecie potrzebują mięsa! Składniki roślinne oczywiście także powinny występować, lecz jedynie jako uzupełnienie diety. Polecane karmy dla psów Canagan w swoim składzie zawierają głównie mięso i produkty odzwierzęce, czyli dokładnie to z czego powinna się składać psia dieta. Znajdziemy tam również małą ilość produktów roślinnych mających na celu jedynie dopełnić dietę naszego czworonoga. W ofercie znajdziemy różne karmy, także te z zawartością ryb oraz karmy przeznaczone dla psów u których zdarzają się alergie. Musimy jednak pamiętać o tym, aby taką karmę wprowadzać stopniowo i ostrożnie, jeżeli nasz piesek do tej pory jadł słabej jakości karmy. Jego żołądek musi się przyzwyczaić do większej zawartości mięsa w diecie, zupełnie tak jak w przypadku człowieka, który zmienia swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze. Kolejną istotną kwestią jest cena, która jedynie z pozoru jest wyższa od cen popularnych karm. Otóż, kiedy nasz pies przechodzi na karmę zawierającą głównie mięso, ta zaczyna być dla niego znacznie bardziej pożywna, co z kolei oznacza, że psiak potrzebuje jej zjeść znacznie mniej niż w przypadku karmy słabej jakości.

Można zatem śmiało powiedzieć, że worek karmy mięsnej starczy nam na dłuższy czas, a suma summarum cenowo wyjdziemy na tym nawet i lepiej niż przy tańszych karmach, które musieliśmy kupować w dużej ilości. Zmiana karmy na mięsną szybko przyniesie swoje rezultaty. Nie tylko bowiem poprawi się sierść psa, przestanie on tak bardzo linieć, ale również zajdą zmiany w jego zachowaniu. Będzie on bardziej skory do zabaw, weselszy i po prostu, szczęśliwszy. 

 

Mogą Ci się spodobać również: