Idzie zima, a ja nie znoszę marznąć. Posiadam stary samochód, więc nie mam w nim fabrycznie podgrzewanych siedzeń. Bardzo mi tego brakuje, zwłaszcza kiedy muszę wsiąść do samochodu po kilku minutach oczyszczania go ze śniegu i skrobania szyb. Okazało się jednak, że mogę samodzielnie zamontować w samochodzie matę grzewczą. To rozwiązanie idealne dla mnie.

Mata grzewcza – którą wybrać?

mata grzewcza do samochoduNie stać mnie obecnie na zakup nowego auta, ale jeśli nadejdzie już taki moment, to na pewno zdecyduje się na model, w którym są podgrzewane siedzenia. To luksus, który chciałabym sobie zapewnić. Teraz jednak nie mam wyboru i muszę radzić sobie inaczej. Jako że nie znoszę zimna, poszukiwałam czegoś, co mogłoby mnie w aucie ogrzać i zapewnić maksymalny komfort podróży. Moją uwagę zwróciła mata grzewcza do samochodu. Kupiłam ją w jednym ze sklepów internetowych, bo jej cena była konkurencyjna wobec takiego samego modelu znalezionego w sklepie stacjonarnym. Wybrana przeze mnie mata wykonana jest z przeciwpoślizgowego materiału (poliestru). W środku ma delikatną piankę, co pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji. Jest też ergonomicznie wyprofilowana. Posiada specjalne gumki, które zaczepia się o siedzenie, dzięki czemu mata pozostaje na swoim miejscu. Przed zakupem upewniłam się również, że posiada ona wszystkie odpowiednie certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa i jakości. Wybrana przeze mnie mata grzewcza do samochodu ma wbudowany termostat, co zapobiega jej przegrzaniu. Zasilana jest z gniazda zapalniczki. A jako że kupiłam dwie maty – na fotel kierowcy i pasażera – musiałam również dokupić rozdzielacz zapalniczki. Tylko w ten sposób możliwe było podłączenie dwóch mat jednocześnie. Kupiony przeze mnie model szybko nabiera wymaganą temperaturę. Nie muszę więc czekać aż się nagrzeje. Włączam ją najczęściej w trakcie odśnieżania samochodu lub skrobania szyb. Gdy wsiadam za kierownicę, jest mi ciepło i przyjemnie.

Zima to dla kierowców trudny czas. W samochodach, zwłaszcza tych, które nie stoją przez noc w garażu, jest potwornie zimno. Nagrzanie wnętrza auta też nie jest zadaniem prostym. Na szczęście na rynku wiele jest akcesoriów, które warto wykorzystać podczas chłodnej pory roku. W tym względzie na czołówkę wybija się mata grzewcza. W moim przekonaniu to jeden z lepszych wynalazków.