Każdy poród wiąże się z ogromnym stresem oraz emocjami zarówno dla samej matki, jak również jej członków rodziny. Wiele kobiet nie czuje się zbyt komfortowo podczas pobytu w szpitalu, gdzie nie zawsze panują odpowiednie warunki, dlatego warto zadbać o własne samopoczucie poprzez odpowiedni ubiór – wygodny, ale stylowy zarazem. W końcu po narodzinach noworodka, do szpitala z pewnością przybędzie w odwiedziny sporo osób, którym trzeba się zaprezentować jako świeżo upieczona mama.

Jaką koszulę do porodu wybrać?

stylowe koszule do poroduCo więcej, w niektórych sytuacjach rodzice chcą, aby w czasie porodu towarzyszył im zaprzyjaźniony kamerzysta. Wtedy również przyszła matka powinna odpowiednio się zaprezentować i wybrać elegancką koszulę zamiast tradycyjnej szpitalnej opcji. Coraz częściej w ofertach producentów można znaleźć stylowe koszule do porodu, które wyróżniają się pięknym kolorem i wzorem oraz eleganckim wykończeniem. Tego rodzaju koszula powinna być jednak dosyć elastyczna i przewiewna – w żadnym wypadku nie może krępować ruchów podczas porodu. Właśnie dlatego należy postawić zarówno na elegancję, ale i komfort. Trzeba również liczyć się z tym, że koszula zostanie ubrudzona lub nawet zniszczona w trakcie prowadzonego porodu. Niektórzy lekarze wymagają wręcz założenia szpitalnej koszuli, która jest wyrzucana od razu po narodzinach dziecka. Oczywiście po powrocie do sali szpitalnej, kobieta może założyć dowolną piżamę – to samo dotyczy ubranek dla maluszka. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, jakie zasady panują w określonym szpitalu i uwzględnić je w przygotowaniach. Oprócz koszuli warto zapewnić sobie miękki i wygodny szlafrok, który zapewni pełen komfort i prywatność w trakcie chodzenia po szpitalnych korytarzach.

Równie ważna jest bielizna poporodowa, która powinna być wykonana z przewiewnej siateczki (majtki). Z kolei biustonosz powinien być przeznaczony dla matek karmiących – tego rodzaju model zawiera specjalne zatrzaski, które przyspieszają i ułatwiają karmienie dziecka o każdej porze. Oczywiście dobrze by wybrana koszula również posiadała rozpinany dekolt, który ułatwi wyjęcie piersi w każdej chwili, gdy maluszek będzie domagał się karmienia. Takie detale znacznie ograniczą stres towarzyszący świeżo upieczonym matkom oraz dzieciom.