Z racji tego, że w Polsce są bardzo duże podatki, to coraz więcej osób decyduję się na założenie działalności biznesowej poza Polską. Najczęstszym miejscem jest Anglia, ale również wiele osób decyduję się na czechy lub nawet Niemcy. Niektórzy postanowili wyjechać do Norwegii i tam rozpocząć nowe życie. Jak się okazuje bardzo łatwo jest tam również założyć własną firmę i prowadzić biznes. Księgowość najlepiej jest zlecić. Żeby wybrać dobre usługi księgowe powinniśmy na początek sprawdzić doświadczenie danej firmy.

O czym pamiętać rejestrując firmę w Norwegii?

księgowość norwegiaW każdym kraju prowadzenie działalności gospodarczej jest podobne i opiera się o te same przepisy, ale mamy różnego rodzaju inne terminy płatności do urzędów skarbowych, a także do instytucji ubezpieczeniowych. Wprowadzenie własnej działalności może posłużyć nam do osiągnięcia wielkiego sukcesu, ale jest to również obowiązek, o którym musimy pamiętać. Decydując się na założenie firmy w Norwegii możemy wszystkie dokumenty wypełnić samodzielnie i zanieść do odpowiednich urzędów albo też skorzystać z doświadczonych usług księgowych. Dobrze jest wybrać doświadczone biuro rachunkowe, które oferuje na terenie Norwegii księgowość Norwegia to kraj, do którego wyjeżdża wiele osób, ponieważ są tam znacznie lepsze warunki do prowadzenia biznesu. Przede wszystkim będziemy musieli pamiętać o tym, że musimy założyć odpowiednie firmowe konto bankowe na terenie Norwegii. Takie konto otwieramy dopiero po rejestracji działalności biznesowej. Musimy również pamiętać o wpisach do odpowiednich rejestrów taki dziad VAT oraz rejestru handlowego i do rejestru pracodawców. Potrzeba również wysłać odpowiednie dokumenty do urzędów. Każdego roku musimy również pamiętać o odpowiednich deklaracjach rocznych, a także deklaracja VAT. Najczęściej zaliczki na podatek dochodowy wpłaca się do 15 dnia następnego miesiąca. Będziemy musieli jeszcze zapoznać się z innymi przepisami, które są trochę inne niż w Polsce i dlatego dobrze jest nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, który ma doświadczenie w prowadzeniu firmy na terenie Norwegii i będzie nam mógł najlepiej doradzić.

W dzisiejszych czasach Możemy założyć działalność biznesową na terenie praktycznie każdego kraju bez wychodzenia z domu. Wystarczy nam do tego jedynie internet oraz odpowiednie biuro rachunkowe działające na terenie danego kraju. Tak samo jest w przypadku Norwegii, gdzie możemy przed wyjazdem do tego kraju zlecić założenie działalności gospodarczej a dopiero później pojechać i podpisać odpowiednie dokumenty lub podpisać wszystko podpisem elektronicznym.