Wiadomo, że najlepsza karma dla jednego psa może nie być najlepsza dla drugiego – i nie jest tak bez powodu. Podejmując decyzję o wyborze produktu, należy dokładnie rozważyć wiek, obecną wagę i wyjątkowe potrzeby psa, nieważne, czy chce się kupować mokre czy suche jedzenie. Na szczęście te proste wskazówki pomogą doprowadzić do wyboru zdrowej karmy dla psów, która będzie idealnie pasować do stylu życia psa.

Co powinna zawierać dobra karma dla psa?

karmy dla psa producentDopasowując pokarm dla swojego pupila, należy rozpoznać kluczowe składniki odżywcze, których potrzebują psy. W zależności od wieku zwierzęcia, stylu życia i problemów zdrowotnych (jeśli występują), może być konieczne zwiększenie niektórych składników odżywczych, aby pomóc mu zachować zdrowie. Lekarz weterynarii z pewnością doradzi, na co zwrócić uwagę, jeśli pies ma specjalne względy zdrowotne. Ogólnie rzecz biorąc, sześć rodzajów składników odżywczych, które powinna zawierać każda karma dla psów, to białka, węglowodany, tłuszcze, błonnik, witaminy i minerały. Wytwarzając karmy dla psa producent umieszcza na opakowaniu informacje na temat składników odżywczych, które się w niej znajdują. Białko pomaga wzmocnić mięśnie, kości i skórę psa, aby mogły wspierać resztę ciała. Można go znaleźć w składnikach takich jak kurczak, łosoś, mączka sojowa, jęczmień, kukurydza lub jajka. Węglowodany dostarczają psu energii przez cały dzień. Znajdują się w jęczmieniu, kukurydzy i ryżu. Tłuszcze są również potrzebne dla energii i zdrowej skóry. Można je znaleźć w olejach rybnych i roślinnych. Błonnik z kolei ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego psa. Witaminy, których potrzebuje pies, również znajdują się w wielu składnikach wymienionych powyżej. Kiedy pies otrzyma witaminy, których potrzebuje, jego serce, wątroba i układ odpornościowy będą działać skutecznie, pomagając mu prowadzić zdrowsze życie.

Wybór najlepszej karmy dla psów oznacza znalezienie marki, która wykorzystuje wysokiej jakości składniki w sposób, który odpowiednio równoważy białko, węglowodany, tłuszcz, błonnik i witaminy, których potrzebuje pies, w zależności od jego wieku, stylu życia i stanu zdrowia. Należy poszukać zdrowej karmy dla psów, która spełnia lub przekracza te wytyczne i spełnia indywidualne potrzeby zwierzaka określone przez weterynarza.