Urządzanie pokoju dla dziecka nie jest rzeczą prostą. W czasie takich prac należy zwrócić uwagę na powierzchnię pokoju, wiek dziecka i jego zainteresowania. To właśnie od tych czynników zależeć będzie jak nasze dziecko będzie się w nim czuło. W przypadku gdy urządzamy pokój dla syna, należy zwrócić uwagę aby znajdujące się w nim przedmioty i meble były dla niego praktyczne a także bezpieczne. Jak zatem urządzić pokój dla syna?

Estetyczne ściany czyli właściwy dobór elementów dekoracyjnych

pokój dziecięcyWedług artykułu na portal;u dla dzieci www.raczkujemy.pl pierwszą rzeczą którą należy wykonać, urządzając pokój dla syna w wieku przedszkolnym jest przede wszystkim odświeżenie pomieszczenia, w którym ma się znajdować jego pokój. W tym celu niezbędne okaże się zakupienie odpowiednich farb. Warto przy ich doborze zapytać się swojej pociechy jaki kolor lubi najbardziej, tak aby był on odpowiednio dobrany. Znając już preferencje naszego dziecka powinniśmy zadbać o to aby takie farby były zmywalne, co zapewni nam łatwość w utrzymaniu czystości ścian, gdyż jak wiadomo dzieci w tym wieku lubią czasem przyozdabiać ściany własnymi rękami przy użyciu długopisów czy farbek plakatowych. Takie farby sprawią, że w razie gdy nasz syn je pobrudzi, będziemy mogli przy pomocy wilgotnej ściereczki wytrzeć ścianę bez ryzyka utraty jej koloru. Warto także zadbać aby były one antyalergiczne, dzięki czemu nasza pociecha będzie chroniona przed różnymi zagrożeniami. Pomalowane ściany to nie wszystko, aby nabrały one odpowiedniego charakteru i były przyjazne dla naszego dziecka, warto przyozdobić je dodatkami. Najlepszym rozwiązaniem okażą się naklejki na ścianę dla chłopca. Takie naklejki są dostępne w sklepach w wielu różnych rozmiarach, przedstawiające całą gamę postaci z bajek. Warto wziąć w tym celu ze sobą syna do sklepu i pozwolić mu wybrać takie, które najbardziej przypadną jemu do gustu. Zakupione naklejki na ścianę dla dzieci, można w szybki i łatwy sposób nakleić bezpośrednio na ścianę w wybranym przez naszą pociechę miejscu. Takie naklejki nie tylko okażą się trafioną dekoracją na ścianach ale przede wszystkim sprawią, iż pokój naszego dziecka będzie dla niego przyjazny.

Właściwe wyposażenie – wybór mebli do pokoju

pokój dziecięcyW chwili gdy będziemy mieć już odświeżone pomieszczenie, następnym krokiem przygotowania pokoju dla naszego syna będzie wybór odpowiednich mebli. Najlepiej sprawdzą się meble przedszkolne. Są to zestawy mebli, dostosowanych do wieku dziecka a także jego potrzeb. Takie meble posiadają wiele półek i regałów, na których nasz syn będzie mógł ułożyć bez problemu swoje wszystkie zabawki czy książki. Dużym atutem takich zestawów jest fakt, iż są one kolorowe i mają różne kształty przypominające np. misie czy żabki. Dzięki temu, takie meble same w sobie dodadzą uroku pokojowi naszego syna i sprawią, że będzie on się w nim czuł bezpiecznie i spokojnie. Jednak takie meble posiadają swój minus, są one tylko przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, dlatego też jeżeli mamy ograniczony budżet i chcemy aby meble posłużyły na dłuższy okres, warto zakupić meble młodzieżowe, najlepiej w stonowanych kolorach czyli bieli, beżu lub szarości, które można również podobnie jak ściany przyozdobić naklejkami, przedstawiające ulubione postaci z bajek.

Miejsce do nauki czyli odpowiednie biurko i krzesło

biurko przedszkolneW każdym dziecięcym pokoju nie może zabraknąć miejsca na biurko i krzesło. To właśnie w takim miejscu nasze dziecko będzie mogło bez problemu odrobić zadane wcześniej lekcje czy też tworzyć własne rysunki. Według portal.abczdrowie.pl dlatego też wybierając biurko do pokoju naszego syna, musimy pamiętać aby było ono przede wszystkim dopasowane do jego wzrostu. Dobrym pomysłem okaże się zakup biurka dla przedszkolaka. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć pewność, że taki mebel będzie dostosowany do wieku naszego syna oraz jego potrzeb. Kolejnym elementem takiego kącika powinno być krzesło przedszkolne. Jest to specjalny rodzaj krzeseł, dopasowanych do małych użytkowników. Takie krzesło zazwyczaj jest wykonane z drewna, posiadające cztery nóżki oraz oparcie. Decydując się na wybranie takiego krzesła będziemy mieć pewność, że siedzące na nim dziecko zachowa odpowiednią postawę ciała a co najważniejsze nie zrobi sobie krzywdy.

Sportowy akcent – miejsce do zabaw

Ostatnim elementem wystroju pokoju dla syna będzie wygospodarowanie miejsca w którym będzie mógł się pobawić. W przypadku gdy jest on fanem gier zespołowych, dobrym rozwiązaniem okaże się bramka do piłki ręcznej. bramki do piłki nożnąJest to niewielkich rozmiarów bramka, wykonana zazwyczaj z plastiku, dzięki czemu jest ona lekka a co najważniejsze można zmieniać jej położenie w dowolnym czasie. Alternatywą będzie zakup bramki do piłki nożnej, która ma takie same cechy i właściwości jak bramka do gry w piłkę ręczną. Decydując się na zakup jednej z takich bramek, nie należy zapominać o dokupieniu do niej akcesoriów takich jak:

  • piłki,
  • rękawice,
  • koszulki,
  • gwizdki.

Dzięki nim nasz syn będzie mógł zaprosić swoich najlepszych kolegów i rozegrać z nimi mecz w swoim pokoju. Kupując taką bramkę nie tylko sprawimy naszemu synowi radość ale również umożliwimy mu doskonalenie swoich umiejętności.

W kwestii podsumowania

Urządzanie pokoju dla syna wymaga zwrócenia uwagi na kilka podstawowych elementów, dzięki którym w takim pokoju poczuje się on szczęśliwy. Opisane powyżej rzeczy pomogą nam przygotować pokój, który okaże się przyjazny dla naszego syna. Dobrze skomponowany wystrój i wyposażenie takiego pokoju, sprawi naszemu dziecku wiele radości.

Skomentuj