Czas oczekiwania na nowego członka rodziny jest z pewnością bardzo przejmujący dla przyszłych rodziców. Martwią się oni nie tylko o skompletowanie wyprawki dla niemowlęcia, ale także o to, jak powinien wyglądać pokój malucha. Meble, wygodne łóżeczko, dobrej jakości zabawki – to tylko niektóre z rzeczy, których poszukują rodzice.

Jaki kolor ścian wybrać?

naklejki na ścianę dla dzieci.Z pewnością pokój dziecka powinien być utrzymany w barwach, które będą wprowadzały pociechę w dobry nastrój, sprawiając, że przebywanie w tym pomieszczeniu będzie dużą przyjemnością. Warto więc pomalować ściany na jasny kolor. Wesoły akcent otrzymamy, jeśli wykorzystamy naklejki na ścianę dla dzieci. W ten sposób na przejrzystym tle widoczne mogą być kolorowe kwiaty, samochodziki, balony, zwierzątka. To jednak tylko niektóre z proponowanych motywów. Wybierzmy ozdobę, która zachwyci naszych najmłodszych. Wśród polecanych upiększeń wyróżnić można naklejki z sowami dla dzieci. Producenci oferują ozdoby o różnej wielkości, naklejki wypukłe, świecące czy 3D. Z pewnością dzięki takiej metodzie dekoracji ścian, pokój dziecka zyska wiele uroku. Przy niewielkim nakładzie energii i niewielkich kosztach możemy sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało wyjątkowo.

Co z zabawkami?

internetowy sklep z zabawkamiRodzice, którym zależy na stymulowaniu rozwoju dziecka od jego najmłodszych lat, często zastanawiają się, jakie zabawki będą najlepsze na danym etapie. Szeroka oferta producentów sprawia, że wybór bywa trudny i czasami nietrafiony – dlatego warto najpierw dokładnie zapoznać się z propozycjami. Niejeden internetowy sklep z zabawkami proponuje akcesoria dostosowane do wieku dziecka. Wśród nich wymienić można:

  • klocki i układanki,
  • zabawki naukowe (roboty, eko-baterie, hodowle kryształów),
  • samochody zdalnie sterowane,
  • zabawki interaktywne,
  • figurki, maskotki i pluszaki,
  • książeczki edukacyjne,
  • ciastoliny i masy plastyczne.

Jak dopasować wystrój do dziecka?

wystrójWedług www.urzadzamy.pl z pewnością warto obserwować dziecko – sprawdzać, po jaką zabawkę najchętniej sięga, ale też urozmaicać mu czas, próbując uzyskać z każdej zabawy także walory edukacyjne, które pozytywnie wpłyną na rozwój pociechy. Zabawki dla niemowląt mają duży wpływ na ich motorykę, a także rozwój psychologiczny. Tutaj warto wziąć pod uwagę przede wszystkim zabawki interaktywne, chodziki i jeździki oraz maty gimnastyczne. Zabawki dla niemowląt powinny charakteryzować się wysoką jakością – należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich są wykonane, aby ograniczyć możliwość wystąpienia alergii. Istotne jest też to, aby zabawki złożone były z dużych elementów – w ten sposób zapobiegniemy możliwości połknięcia małej części przez niemowlę. Nawet zachowując wszystkie środki ostrożności, rodzice powinni pamiętać, aby nie zostawiać dziecka samego, tylko towarzyszyć mu przez cały czas zabawy.

W czym je przechowywać?

Meble drewniane dla dzieciChcąc zapewnić dziecku wiele atrakcji, rodzice kupują naprawdę dużo zabawek, również goście odwiedzający rodzinę, bardzo często przynoszą ze sobą coś dla malucha. Gdzie przechowywać tyle różnego rodzaju zabawek? Meble drewniane dla dzieci będą doskonałym wyborem – szafki i komody pełne szuflad to podstawa, ale warto też pomyśleć o skrzynkach lub kontenerach na kółkach. Są pojemne, choć zajmują niewiele miejsca, a kółka umożliwiają ich bezproblemowe przemieszczanie – w ten sposób możemy zmieniać wystrój wnętrza, kiedy tylko chcemy. Wielu rodziców wybiera także regały na kółkach i duże, dwudrzwiowe szafy. U starszych dzieci w pokoju nie powinno zabraknąć biurka, przy którym można odrabiać lekcje. Wykonanie mebli z wysokiej jakości drewna sprawia, że będą one służyć nam przez lata. Ale meble do przechowywania zabawek to nie wszystko – istotę stanowi oczywiście łóżko, w którym dziecko będzie mogło wypocząć po „ciężkim” dniu pełnym zabaw i szaleństw. Drewniane łózka dla dzieci charakteryzują się trwałością. Dobre gatunkowo drewno jest nie tylko wytrzymałe, ale także efektownie wygląda. Odpowiedniej jakości materac będzie stanowił dopełnienie, które zapewni dziecku przespaną noc.

Podsumowując

W dzisiejszych czasach wielu rodziców poświęca mnóstwo czasu na rozwój swojej kariery, a dzieci, próbując samodzielnie zorganizować sobie zabawę, idą często najłatwiejszą drogą, decydując się na gry komputerowe czy oglądanie telewizji, jednak to nie powinno być motywem przewodnim dzieciństwa. Odpowiednie umeblowanie pokoju dziecka i wybór intrygujących je zabawek sprawi, że czas wolny dziecka stanie się urozmaicony. Pamiętajmy jednak o tym, aby decydować się na zabawki wysokiej jakości, które – gdy nasza pociecha już z nich wyrośnie – mogłyby posłużyć i młodszym, kolejnym pokoleniom.

Jeden komentarz do “Jak urządzić pokój dziecka?”

  • Gosia

    Obecnie fajnym rozwiązaniem są kolorowe naklejki na ścianę. W szybki i prostu sposób można zmienić pokój dziecka.

Skomentuj