Zmiana wyglądu auta ma dość duży wpływ na jego wartość. Samochód po pierwsze musi być w pełni sprawny technicznie, ale też musi dobrze wyglądać. Wielu ludzi zakłada do swojego samochodu alufelgi, które odkrywają tarcze hamulcowe, a także zaciski. Niestety nie każdy o tym pamięta i samochód mimo tego że ma ładnie wyglądające felgi, to wygląd zacisków psuje cały efekt. W przypadku, gdy zaciski są w złym stanie, to nawet najlepsze felgi nie będą się dobrze prezentować.

Renowacja zacisku hamulcowego przy pomocy farby

kolorowa farba do zaciskówNa wyżej opisany problem istnieje bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy poddać zaciski renowacji wizualnej. Mówiąc prościej, chodzi o zwykłe odmalowanie. Jednak nie każda farba spisze się dobrze, więc największe znaczenie w tym wszystkim, ma to jaką farbę wybierzemy. Musimy kupić specjalną farbę. Największe wzięcie ma kolorowa farba do zacisków. Zaciski odmalowane na jakiś kolor nadają sportowego charakteru, dzięki temu nasz samochód wygląda lepiej. Farba specjalnie do zacisków charakteryzuje się dużo większą wytrzymałością od standardowej farby, dzięki temu zaciski po odmalowaniu wyglądają dobrze przez długi czas. Na pomalowanie zacisków są dwa sposoby. Jednym z nich jest zdjęcie zacisków, rozebranie ich, a następnie odmalowanie po uprzednim odtłuszczeniu. Drugi ze sposobów, to pomalowanie zacisków założonych na tarczach. Przed przystąpieniem do malowania, musimy zabezpieczyć wszystkie elementy samochodu, które nie mogą zostać zachlapane farbą. Mam tu na myśli tarcze hamulcowe, elementy zawieszenia itp. Przed rozpoczęciem malowania, musimy dokładnie odtłuścić i odczyścić element, który ma zostać malowany. W tym celu możemy użyć rozpuszczalnika uniwersalnego, ponieważ jest to bardzo dobrze czyszczący środek, który szybko odparowuje.

Jak już wcześniej wspominałem, do odmalowania zacisków potrzebujemy specjalnie do tego przystosowanej farby. Taką farbę w różnych kolorach znajdziemy w sklepach motoryzacyjnych. Jeśli w żadnym ze sklepów w naszej okolicy nie ma takiej farby, to nic straconego, ponieważ zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu. Puszkę farby o pojemności dwustu mililitrów, która wystarczy na odmalowanie czterech zacisków, możemy kupić już za pięćdziesiąt złoty. Na puszcze farby zamieszczona jest instrukcja obsługi.