Młodzi pisarze mogą w bardzo łatwy sposób udostępnić swoją twórczość szerszej widowni. Wystarczy, że znajdą serwis, w którym legalnie będą mogli opublikować swoją książkę. Opublikowanie swojej twórczości jest łatwiejsze, niż wielu ludziom się wydaje. Skończyły się już czasy, w których trzeba było oczekiwać na kogoś, kto zechce wydawać Twoją twórczość. W dobie Internetu jest to dużo łatwiejsze, ponieważ dużo osób wybiera ebooki.

Publikacja książki w Internecie

jak opublikować książkiUdostępnianie swojej twórczości w Internecie nie wiąże się z brakiem zapłaty za to. Jeżeli zastanawiasz się, jak opublikować książki, mogę bardzo dużo Ci doradzić. Self-publishing to coś, co powinno Cię zainteresować. Każdy młody pisarz może udostępnić swoją twórczość, nie płacąc za to. Serwis oczywiście zarabia na tym, ale pobierając opłatę za sprzedany egzemplarz. To oni zajmują się promocją oraz dystrybucją ebooków, czyli udostępniają je na innych sklepach internetowych z książkami. Ty otrzymujesz pieniądze, a oni prowizję od sprzedaży. Dodatkowo, jeśli egzemplarz dobrze się sprzedaje, jest możliwość wprowadzenia kilku sztuk książki w papierze. To bardzo dobre rozwiązanie dla zwolenników tradycyjnych książek. Podczas publikacji masz wsparcie osób, które mają w tym doświadczenie. Jeżeli potrzebujesz tłumacza, bądź korektora, taki człowiek znajdzie się w załodze, które prowadzi portal. Ciekawe jest to, że jeśli egzemplarz sprzeda się więcej niż tysiąc dwieście razy, będzie on przetłumaczony na inne języki. Tym samym masz okazję z dnia na dzień zostać rozpoznawalny na całym świecie. Oczywiście otwiera to dla Ciebie nowe możliwości i szanse na rozwój. Jednak pamiętaj, że na samym początku powinieneś zadbać o to, by Twoja książka była jak najbardziej interesująca i dopracowana.

Wielu młodych pisarzy decyduje się na publikację swojej książki poprzez self-publishing. Opcja jest bardzo dobra, ponieważ nie trzeba mieć pieniędzy, a można wszystko samodzielnie załatwić. Szanse na faktyczny zarobek oczywiście są. Do tego nie musisz negocjować swojej umowy z pierwszym wydawcą. Debiutanci mają o wiele łatwiej. Mogą później zdecydować się na tradycyjną drogę wydawniczą. Jednak nie muszą tego robić, ponieważ takie portale i serwisy faktycznie pozwalają na dobry zarobek.