Jura Krakowsko-Częstochowska jest jednym z najpiękniejszych miejsc na mapie Polskie. W Ojcowskim Parku Narodowym można podziwiać najwięcej skałek, maczug i innych elementów krajobrazu, wyrzeźbionych przez naturę. Nic dziwnego, że po tak pięknych terenach chcą spacerować tłumy turystów, a niektórzy z nich nawet chcą wspinać się na wapienne skały.

Kurs skałkowy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

bezpieczny kurs skałkowy - juraDla każdego, kto nie wie, czy wspinanie jest dla niego, został opracowany dzień otwarty, który pozwala na spróbowanie czegoś nowego i na zdobycie nowych doświadczeń. Nie trudno nie zauważyć, że do przejścia odpowiedniego szkolenia, najlepiej kilkudniowego, należy dobrze czuć się na skale i chcieć zdobywać szczyty. Po opanowaniu podstaw można w spróbować swoich sił za granicą, co również jest popularne wśród osób wspinających się. Na samym początku warto dać sobie czas za przyswojenie informacji i wybranie się na bezpieczny kurs skałkowy – Jura jest najlepszym miejscem do rozpoczęcia swojej przygody, gdyż skałki są tam niskie i można bardzo szybko nauczyć się podstaw. Dla wielu początkujących wspinających się strach przed upadkiem jest obezwładniający, dlatego można zrozumieć ich początkowe obawy, ale trafiwszy na kurs prowadzony pod okiem doświadczonych instruktorów, można poczuć się jak najbardziej bezpiecznie w ich towarzystwie. Kameralne grupy pozwalają na lepsze poznanie tematu i szybsze uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące uprawiania wspinaczki. Podczas kursu warto poznać różnorodne techniki wspinania, by wyjechać z Jury z bagażem doświadczeń oraz pozytywnych wspomnień. Wszystkie z prezentowanych na kursie zasad wspinaczki i asekuracji może w przyszłości przydać się, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Oczywiście, by szkolenie było jak najbardziej owocne, sami musimy pamiętać o rozsądku i zachowaniu zimnej krwi, by adrenalina nie podpowiedziała żadnych nieodpowiednich rozwiązań.

Skały wapienne nie są zbyt wysokie, ale za to piękne i w kolorze kredy. Fascynują od wieków miłośników gór, dlatego bezpieczny kurs skałkowy po tych okolicach jest najlepszym dla nich sposobem na spędzenie wolnego czasu. Na wspólne chodzenie po skałkach można wybrać z całą rodziną i w ten sposób przeżyć w gronie najbliższych, być może, największą przygodę życia.