W tym roku udało się nam wyjechać do ukochanej Szczawnicy. To jedno z naszych ulubionych miejsc na turystycznej mapie Polski. Malowniczo położone, z przesympatycznymi mieszkańcami, jest idealnym miejscem na urlop. W tym roku zdecydowaliśmy się wynająć domek w Szczawnicy. Już wiemy, że za rok do nich wrócimy.

Domek czy hotel w Szczawnicy?

domki w szczawnicyJadąc do Szczawnicy, zawsze nocowaliśmy w jednym z pensjonatów. W tym roku jednak okazało się to niemożliwe, bo właścicielka wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Musieliśmy więc poszukać innego lokum. Nasz wybór padł na domki w Szczawnicy. Te urokliwe chatki utrzymanie w góralskim stylu okazały się być dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy. Nasza czteroosobowa rodzina czuła się w nich doskonale. Do naszej dyspozycji były w pełni umeblowane dwa pokoje, kuchnia oraz przestronna łazienka. W domku znajdowały się wszystkie udogodnienia – telewizor, dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi, czajnik elektryczny, lodówka, kuchenka, deska do prasowania i żelazko. Nasz samochód przez cały pobyt stał bezpiecznie zaparkowany na posesji (za co nie ponieśliśmy dodatkowej opłaty). Po wyczerpujących wycieczkach mogliśmy wrócić do domku, usiąść na balkonie lub tarasie, delektując się kubkiem kakao. Dzieci w tym czasie, zupełnie nie potrzebując regeneracji, bawiły się na placu zabaw (był ogrodzony i bezpieczny). Na terenie ośrodka, w którym wynajęliśmy domek, znajdowało się też pomieszczenie gospodarcze, w którym przechowywaliśmy nasze rowery (zimą to idealne miejsce na narty i sanki).

Urlop w górach okazał się dla nas jednym z lepszych. Odpoczęliśmy, nabraliśmy dystansu do codziennych spraw. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie domki w Szczawnicy, które udało się nam znaleźć u wynająć. W dobrej cenie otrzymaliśmy sporą dawkę luksusu, na którą w pełni zasłużyliśmy.