Każdy zapalony gamer zaczynał na najbardziej podstawowej klawiaturze, bez żadnych dodatkowych funkcji czy możliwości programowania klawiszy. Dla wielu taka klawiatura w zupełności wystarcza do zwykłego grania, aczkolwiek najbardziej zaawansowani gracze często wymieniają je na modele z większą ilością możliwości dopasowania skrótów, by jak najbardziej ułatwić sobie granie, szczególnie w gry z dość trudnym sterowaniem.

Zaawansowana klawiatura mechaniczna dla gracza

klawiatury mechaniczneOsobiście zdecydowałem się na wymianę klawiatury w momencie gdy okazało się, iż sterowanie w mojej ulubionej grze jest na tyle skomplikowane, iż prawie niewykonalne na podstawowych modelach, nie posiadających wygodnie usytuowanych klawiszy. Dedykowane klawiatury mechaniczne do gier posiadały o wiele większą ergonomię, ale również programowalne klawisze, których zdecydowanie w moim modelu mi brakowało. Większość klawiatur gamingowych miała również podświetlenie, które nieraz okazywało się być nieocenioną pomocą podczas grania. Model który wybrałem na nową klawiaturę był najnowszym z serii klawiatur gamingowych od uznanego przez graczy producenta, i zdecydowanie różnił się od zwykłej klawiatury już na pierwszy rzut oka. Od zwykłych modeli różniła się futurystycznym wykończeniem. Przede wszystkim, klawisze rozstawione były w taki sposób, by podczas długiego grania były one wygodne, a pozycja wymagana do kontroli klawiatury nie męczyła rąk. Była ona w całości podświetlana, z pięcioma kolorami do wyboru, jak również posiadała regulowane natężenie podświetlenia, by nie męczyć i nie odwracać uwagi gracza podczas rozgrywki. Najważniejszą jednak jej cechą było mnóstwo programowalnych klawiszy, do których można było przypisać dowolnie wybrane skróty, kombinacje kilku klawiszy czy funkcje. Wszystko to odbywało się za pomocą programu o intuicyjnym i prostym interfejsie, przejrzystym i łatwym w obsłudze nawet dla osób nie mających na co dzień styczności z komputerem.

Taka klawiatura pozwalała na sterowanie nawet najbardziej skomplikowanymi grami w łatwy i przyjemny sposób, a przypisane funkcje przydawały się szczególnie w trakcie rejestrowania rozgrywki zewnętrznym programem, czy podczas konieczności aktywacji zewnętrznych programów bez potrzeby wyłączania samej gry.