W większości przedsiębiorstw podejmuje się decyzje o konieczności separacji powierzchni hal aby poprawić sytuację na stanowiskach pracy i aby ułatwić proces zarządzania. zastosowanie przegród foliowych jest w tym wypadku wyjściem optymalnym jakościowo i pod względem ekonomicznym. trzeba wziąć również pod uwagę, że niezależnie od wielkości hali zastosowanie kurtyn foliowych przyczynia się do znacznego spadku wydatków na ogrzewanie.

Korzyści płynące z zastosowania przegród foliowych

kurtyna foliowaDobra kurtyna foliowa zainstalowana w odpowiednim miejscu jest znakomitym izolatorem utrzymującym odpowiednie warunki w miejscu pracy. Są one znakomitą barierą dla chłodnego powietrza nie tylko w dużych czy mniejszych halach ale są też często zawieszane w drzwiach do sklepów czy np. wypożyczalni nart. Spełniają świetnie swoją funkcję wszędzie tam gdzie często otwiera się drzwi i tym samym naraża na wpływ do wnętrza zimnego powietrza. W halach produkcyjnych i magazynowych mamy do czynienia z całym rozbudowanym systemem kurtyn o różnych parametrach i o różnej budowie. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kurtyn ze względu na ich budowę. Są to kurtyny montowane na stałe i są to zwykle kurtyny paskowe, a drugim rodzajem są kurtyny przesuwane, które również mogą być paskowe lub można je wykonać z dużych połaci folii. Przegrody z folii pełnią funkcje izolacji termicznej i akustycznej zatrzymując przepływ zimnych mas powietrza oraz wyciszając hałas z sąsiednich działów w halach produkcyjnych. Mówiąc o funkcjach izolacyjnych to nie można zapomnieć, że kurtyny foliowe są doskonałą zaporą dla przemieszczających się zanieczyszczeń czy to pylistych czy tez w postaci szkodliwych oparów. Co ważne są również bardzo dobrą zaporą dla owadów co w niektórych branżach jest bardzo istotne. Kurtyny z folii to rozwiązanie optymalne nie tylko ze względu na cenę i dobre wartości izolacyjne. Jest to rozwiązanie bardzo trwałe gdyż kurtyny foliowe są wystarczająco odporne na urazy mechaniczne oraz na większość agresywnych substancji chemicznych.

Współcześnie kurtyny foliowe znajdują w przedsiębiorstwach bardzo wiele funkcji ochronnych. Są nimi otaczane poszczególne stanowiska pracy, urządzenia oraz całe linie produkcyjne. Należy pamiętać, że aby kurtyny foliowe spełniały należycie swoje funkcje musza zostać wykonane na wymiar z uwzględnieniem wszystkich parametrów wymiarów. Z całą pewnością dobrze wykonana przegroda foliowa będzie znakomicie spełniać swoje funkcje.