W nowocześnie urządzonych pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, warto wprowadzić odrobinę sztuki. Zamiast drogich obrazów lub rzeźb, można postawić na wyjątkowo funkcjonalne dekoracje ażurowe. To proste, praktyczne kompozycje łączące sztukę użytkową i dekoracyjną. Mogą to być ażurowe elementy metalowe, malowane lub drewniane.

Nowoczesne ozdoby do wnętrz

ażurowe dekoracje ścienneWśród stylowych i nowoczesnych dekoracji do wnętrz, znajdują się bardzo modne ażurowe kompozycje. To wykonywane ręcznie lub fabrycznie formy geometryczne o różnych kształtach. Trend na ozdoby w kształcie plastra miodu wciąż trwa. Modne są też półki na książki w formie niewielkich, pojedynczych gablotek. Nietypowe, oryginalne kwietniki mogą łączyć w sobie elementy płaskorzeźby i obrazu. Współczesne elementy dekoracyjne do wnętrz bazują na oryginalnych pomysłach, które są zupełnie nowe lub zakotwiczone w stylach z dawnych lat. Ładne ażurowe dekoracje ścienne można zawiesić w dowolnym pomieszczeniu. Takie współczesne reliefy i płaskorzeźby nadają się jako półki na książki. Także ściana będzie wyglądała ciekawiej, jeśli zyska niecodzienny, oryginalny wygląd. Wiele osób decyduje się na kupno metalowej kompozycji ażurowej. To świetna alternatywa dla drogich obrazów i grafik. Jednocześnie ażurowe elementy dekoracyjne dobrze pasują do różnych wnętrz i są niezwykle uniwersalne.

Różnorodne dekoracje ścienne mogą zachwycać i sprawiać, że mieszkanie lub biuro, będą wyglądały bardzo stylowo i nowocześnie. Do takich nietuzinkowych ozdób należą ażurowe kompozycje o charakterze abstrakcyjnym. Niektóre reliefy przypominają plaster miodu. Mogą łączyć różne kształty, np. koła, kwadraty, trójkąty, sześcioboki i ośmiokąty. Rozwiązania są liczne i każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego domu.