Styl retro coraz mocniej wraca do naszych łask. W sklepach coraz łatwiej jest znaleźć wyposażenie do domu robione właśnie w tym stylu. Są to na przykład bardzo eleganckie i ciekawe w swoim wyglądzie karnisze. Myślę, że zastosowanie ich w pomieszczeniach jest dobrym pomysłem, ponieważ robią dobre wrażenie i wyglądają estetycznie. Do tego warto dobrać firankę, która spotęguje ten efekt. O tym właśnie chciałbym napisać w tym wpisie.

Jak dobrać firankę do eleganckiego karnisza?

eleganckie karnisze pojedynczeWszystkie dodatki i tego typu elementy w pomieszczeniach są niezwykle ważne, dlatego polecam dobrze zastanowić się nad ich zakupie. To one odpowiedzialne są za atmosferę, która panuje we wnętrzu. Eleganckie karnisze pojedyncze dobrze wyglądają, jeśli firanka jest odpowiednio dobrana. Najbardziej polecane przez stylistów wnętrz są długie i proste firany. Mogą pojawi się na nich wzory, mające koronkowy kształt. Ich kolor jest zależny nie tylko od barwy ścian, ale także od samego karnisza. Do czarnych karniszów bardzo polecam białe firany, które będą ciekawie kontrastować. Szare i brązowe karnisze pasują do firanek o odcieniach kremowych i szarych. Kupując firankę przyjrzyj się zdobieniom na karniszu. Wiele karniszów jest zaokrąglonych na końcach, sprawiając dość majestatyczne wrażenie. Inne z kolei również są eleganckie, ale zastosowano bardziej minimalistyczne podejście. Mogą na nich znajdować się wycięcia w kształcie wzorów. Sposób malowania karnisza to także ciekawy temat. Niedawno w sklepach pojawiły się barwy czarne i brązowe, wymieszane ze złotymi odcieniami. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, dlatego nietrudno będzie dobrać firankę. Karnisze pojedyncze są najlepsze do wieszania firanek, ponieważ wyglądają bardzo harmonijnie wraz z zawieszonym materiałem.

Karnisze wracają do mody, ponieważ dużo osób decyduje się na tradycyjny wystrój wnętrz. Pojedynczy karnisz nie jest drogi, zwłaszcza, że łatwo kupić gotowy produkt. Szerokość polskich okien jest dość standardowa, dlatego większość karniszów pasuje do naszych domów. Podczas robienia zakupu firanki można spytać sprzedawcę lub przejrzeć blogi dotyczące wnętrz. Tam jest wiele informacji, które mogą być odpowiedzią na zadane przez Ciebie pytania. Cenę także dopasujesz do swoich możliwości.