Uwielbiam robić zakupy na pchlich targach. Szczególnie lubię odwiedzać takie targi poza miejscem mojego zamieszkania, zawsze wydaje mi się, że znajdę tam o wiele więcej ciekawych rzeczy niż na moim starym i dobrym pchlim targu. I zapewne na zasadzie samospełniającego się proroctwa dzieje się tak, że na tych wszystkich obcych targach znajduję naprawdę masę niesamowitych okazji. Tak się zdarzyło ostatnio.

Zakup starej komody

stylowa komoda art decoOdwiedziłam moją przyjaciółkę, która na stałe mieszka w Brukseli i którą staram się do czasu do czasu odwiedzać. Uwielbiam do niej jeździć, Bruksela jest niezwykle ciekawym miastem, poza tym można z Brukseli robić wypady na różne bardzo ciekawe wycieczki. A poza tym w Brukseli jest jeszcze jedna rzecz, którą kocham – pchle targi i rożne wyprzedaże staroci, których w Brukseli jest ogromna ilość i które wcale nie są zniszczone. O jednym z takich targów powiedziała mi moja przyjaciółka, mało tego, nawet wybrała się na niego razem ze mną. Miałam wobec niego duże oczekiwania, jak się okazało całkiem słusznie. na targu tym bowiem  wpadła mi w oko przepiękna i bardzo stylowa komoda art deco. Był oryginalny mebel z epoki, bardzo solidnie wykonany i pięknie, dyskretnie zdobiony w sposób charakterystyczny dla stylu art deco. Komoda była naprawdę wspaniała, w doskonałym stanie, niemalże w ogóle nie wymagała renowacji, jedynie jakichś drobnych kosmetycznych zabiegów. A najlepsza była jej cena, która była jak dla mnie wręcz śmieszna jak za tak wspaniały mebel. Długa się nie zastanawiałam i od razu ją kupiłam. Nie był to pierwszy raz, kiedy w Brukseli natrafiłam na taki ceny staroć w tak korzystnej cenie. Z komody byłam bardzo zadowolona. Nawet biorąc pod uwagę koszt jej transportu do Polski, opłacało się ją kupić, jej wartość bowiem była o wiele wyższa niż cena, którą za nią zapłaciłam.

Meble art deco są meblami bardzo wysokiej jakości, które doskonale będą pasować do każdego wnętrza, zarówno tego urządzonego klasycznie, jaki tego bardziej nowoczesnego, minimalistycznego. W każdym wnętrzu na przykład taka elegancka komoda w stylu art deco będzie się prezentować doskonale i dodawać charakteru wnętrzu. Warto jest wyposażyć swoje wnętrze w przynajmniej jeden mebel art deco, na pewno nie będziemy tego żałować.