Zakup polecanego rozrzutnika do obornika to niezwykle opłacalna inwestycja, dzięki której można zaoszczędzić sporo czasu, jak i wykonać bardzo efektywnie pracę na polu. Dzięki wielu zastosowaniom urządzenia, cieszy się ono sporą popularnością i znajduje się na większości gospodarstw wolnych. Sprawdza się również w budownictwie oraz leśnictwie.

Rozrzutnik jako uniwersalna maszyna rolnicza

profesjonalne rozrzutniki do obornikaNa rynku maszyn rolniczych niezwykłą popularnością cieszą się profesjonalne rozrzutniki do obornika zarówno jednoosiowe, jak i dwuosiowe. Rozrzutnik dwuosiowy jest popularniejszym wyborem rolników. Jego podwozie jest w typie tandemu i posiada resory paraboliczne. Nawóz przesuwany zostaje za pomocą dzięki specjalnemu przenośnikowi, opartemu na łańcuchach. Możliwość stanowi sposób cięcia noży – pionowy lub poziomy. Noże tną przesuwający się nawóz i rozrzucają obornik po polu. Istnieje możliwość dodatkowe wyposażenia maszyny w system wagowy oraz oś skrętną. Zastosowanie rozrzutników jest szerokie, ponieważ poza wykorzystywaniem ich do wspomnianego wyżej celu, można używać ich również do przewożenia torfu, wapna, kompostu czy świeżej masy roślinnej. Istnieje możliwość demontażu tylnego adaptera i zamontowanie z tyłu specjalnej burty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest korzystanie z maszyny jak z przyczepy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi zastosowań, urządzenie to cieszy się niezwykłą popularnością i obecne jest na każdym gospodarstwie rolnym. Dzięki niemu rolnicy zostają odciążeni, a ich praca jest bardziej efektywna i skuteczniejsza. Za sprawą profesjonalnych rozrzutników, rolnicy mogą sobie poradzić ze zwięzłym oraz luźniejszym obornikiem. Zasięg wyrzutu maszyn może sięgać nawet do kilkudziesięciu metrów. Materiał, z którego wykonano maszynę jest niezwykle solidny i zabezpieczony został przed korozją. Ponadto cechuje się szczelnością oraz wytrzymałością. Urządzenie jest również odporne na wysoką eksploatację oraz niezawodność.

Urządzenie działa bezawaryjnie i nie wymaga częstych konserwacji, ale nie należy o nich zapominać. Części do maszyny nie są zbyt wygórowane. Prowadząc gospodarstwo rolne warto zainwestować w rozrzutnik. Jego rodzaj i ładowność należy dostosować do wielkości gospodarstwa i jego zapotrzebowania. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie rozrzutnik, który będzie służył mu przez długie lata.