To czym będziemy przykrywać naszego malucha ma duże znaczenie, bo każdy materiał, który ma kontakt z jego delikatną skórą, musi być bezpieczny. Dzieci łatwo reagują alergicznie, dlatego dobrze, aby pościel pod jaką śpi, była antyalergiczna i najlepiej z syntetycznym wypełnieniem.  

Gdzie kupić pościel dziecięcą?   

dwustronna polska pościel dla dzieciPościel dla dziecka najlepiej kupować w sklepie z artykułami dla dzieci, lub specjalnym sklepie zajmującym się sprzedażą oryginalnych pościeli. Pierze i puch kaczy, lub gęsi, może uczulać i szybko się w nim gromadzą bakterie jeżeli nie jest odpowiednio często wietrzona, dlatego zdecydowanie lepsze dla dziecka będzie wypełnienie z syntetycznych kulek silikonowych. Kołderka jest dostępna o kilku grubościach, gdyż w zimie przyda się cieplejsza, a latem lekka i bardziej chłodna kołdra. Co do poduszki, to dla dzieci w wieku do sześciu miesięcy, musi ona był płaska, gdyż wymaga tego ich kręgosłup, który nie jest jeszcze właściwie ukształtowany, a potem stopniowo możemy ją zmieniać na coraz wyższą. Jej wypełnienie również powinno być syntetyczne. Dwustronna polska pościel dla dzieci, to komplet poszewka razem z kołdrą i poduszką. Poszewki mają najczęściej nadrukowane kolorowe postacie z bajek z jednej i z drugiej strony, oraz są zapinane na zamki, które są dyskretnie schowane w pościeli. Materiał z jakiego są uszyte, to najczęściej wysokogatunkowa bawełna, którą możemy prać w pralce w temperaturze maksymalnie sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Wypełnienia pościeli lepiej nie prać samodzielnie, bo może stracić swoje właściwości, a kuleczki silikonowe zbiją się w jedną masę. Producent zaleca, aby prać ją tylko w pralni chemicznej bez użycia wody. Pościel dostaniemy w dwóch rozmiarach, jeden dla malutkich dzieci o wymiarach sto na pięćdziesiąt centymetrów, a drugi sto sześćdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów. Ich wielkości są uniwersalne i pasują do każdego łóżeczka. Miękka, dwustronna pościel z pewnością się spodoba naszemu dziecku i zapewni mu długi i nieprzerwany sen. 

Jeżeli dziecko jeszcze nie chodzi i jest wożone w wózku, to dobrze jest kupić od razu dwa komplety pościeli. Jeden, większy do łóżeczka, a drugi mniejszy do wózka. Alternatywą dla kołderki, może być ciepły kocyk, uszyty z przyjemnych w dotyku materiałów, lub nawet sama poszewka w lecie.