W dziedzinie projektowania i aranżacji wnętrz można wydzielić dwa podstawowe nurty – naturalny i syntetyczny. Jeśli chodzi o zastosowanie materiałów naturalnych, największą popularnością cieszy się oczywiście drewno. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w domu elementów z tego surowca, zyskamy mieszankę praktyczności z elegancją.

Drewniane drzwi w mieszkaniach

 drewniane drzwi wewnętrzne w płockuZanim zdecydujemy się wybrać drzwi, za pomocą których wejdziemy z pokoju do pokoju na pewno warto rozważyć, ile miejsca jesteśmy w stanie im poświęcić. Jeśli metraż pomieszczenia na to pozwoli, możemy umieścić w danym miejscu drzwi tradycyjne, skrzydłowe, natomiast jeśli nie chcemy zajmować dodatkowej przestrzeni w pokoju – warto wziąć pod uwagę zamontowanie drzwi przesuwanych, które z pewnością zaoszczędzą sporo miejsca i będą dodatkowo ciekawym elementem wystroju – ich niewątpliwą zaletą jest to, że nie da się ich zatrzasnąć. Drzwi wykonane z drewna dodadzą klimatu i ciepłego charakteru zwłaszcza wnętrzom w stylu mazowieckim. Drewniane drzwi wewnętrzne w płocku cieszą się sporą popularnością kupujących z miasta i okolic, którzy cenią sobie solidne i trwałe, a do tego ponadczasowe rozwiązania. Warsztaty produkują również klamki z okładziną syntetyczną lub metalową – te pierwsze będą na pewno bardziej praktyczne i nie mniej efektowne. Drzwi z drewna ozdabiane są szybkami/oknami ze szkła o wysokiej odporności na tłuczenie. Nawet jeśli mocniej trzaśniemy drzwiami lub same zatrzasną się w wyniku np. przeciągu – dobrze zabezpieczona szyba nie ulegnie stłuczeniu. Jest również odporna na zarysowania. Drzwi występują w wielu wariantach kolorystycznych, na co wpływa użyte do ich produkcji drewno. Możemy w zgodzie z własnymi preferencjami dobrać drewno bukowe, olchowe, sosnowe lub świerk. W wariancie lakierowanym lub matowym. Istnieje możliwość zamówienia drzwi na wymiar, co sprawdzi się przy montażu we wnękach niewymiarowych, a także stworzenia wybranych przez siebie wzorów i zdobienie, które rzemieślnik tworzy własnoręcznie specjalnym rylcem.

W Płocku i okolicach nie brakuje warsztatów meblarskich, które również zaoferują drzwi do zestawu, co stanowi dobrą alternatywę dla sklepów internetowych. Drewniane wejście do pokoju na pewno ozdobi dodatkowo wnętrze, a jeśli ponadto dobierzemy do koloru drewna meble, zyskamy praktyczny punkt wyjścia pasujący do każdej aranżacji.