Dokonując zakupu w sklepie spożywczym, na samy końcu udajemy się do kasy, gdzie pani ekspedientka skasuje zawartość naszego koszyka. Większość z nas nie widzi różnicy, czy fiskalizuje ona transakcję na kasie czy drukarce fiskalnej, ponieważ z pozoru wyglądają one identycznie. Jednak diabeł tkwi w szczegółach, a konkretniej parametrach technicznych i funkcjach jakie to małe urządzenie może pełnić.

Czy drukarki są lepsze od kas fiskalnych?

drukarka novitus nano onlineGłównym zadaniem urządzeń fiskalnych jest prowadzenie rejestru sprzedaży. Dowodem na wykonaną fiskalizację jest paragon, który zawsze należy wręczyć klientowi, ponieważ stanowi od podstawę zwrotu, reklamacji czy po prostu jest dowodem zakupu. Do prowadzenie rejestracji, przedsiębiorcy mogą wybierać pomiędzy kasami i drukarkami fiskalnymi, które wbrew pozorom w dużym stopniu się różnią. Poza tym, w obu przypadkach dostępne są jeszcze modele klasyczne, stacjonarne lub nowoczesne online. Bez problemu wszystkie dostępne urządzenia powinniśmy znaleźć w sklepie internetowym, który specjalizuje się w oferowaniu takiego asortymentu. Spośród urządzeń fiskalnych najlepsza jest drukarka Novitus Nano online, która nie może samodzielnie pracować, gdyż musi  być podłączoną do odpowiedniego, sprzedażowego oprogramowania komputerowego. Jej główne zadanie polega na rejestracji sprzedaży i wydruku paragonów. Jeżeli jednak do drukarki dołączymy odpowiedni program sprzedażowy, to może ona pozwalać na wykonanie znacznie większej ilości operacji niż nawet kasa fiskalna. Na drukarce fiskalnej można drukować paragony i faktury, na których umieścimy logo firmy. Model Novitus Nano posiada niewielkie rozmiary i może pracować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Urządzenie w wersji online jest wyposażone w złącze komunikacyjne LAN, które służy do łącznie się z siecią komórkową.

Drukarka fiskalna tak samo jak kasa fiskalna, łączy się za pośrednictwem internetu z Centralnym Repozytorium Kas, które zbiera elektroniczne dane od wszystkich przedsiębiorców dysponujących takimi urządzeniami. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, drukarka daje olbrzymie możliwości w każdej działalności. Przeważnie taki model sprzętu do fiskalizacji sprzedaży wybierają przedsiębiorcy dysponujący oprogramowaniem sprzedażowym.