Nie ulega wątpliwości fakt, że rynek biżuteryjny cały czas się rozwija. Błyskotki każdego rodzaju załączamy do swojej codziennej stylizacji. Zarówno do pracy jak i w domu. Pierścionki, kolczyki, bransoletki czy zegarki w niektórych domach zajmują ogromne miejsca. Złoto, srebro czy tworzywa sztuczne – dzisiaj już nie ma zasady z czego jest wykonana biżuteria, nosimy wszystko to, co nam się podoba. 

Sezon na drewniane zegarki

drewniany zegarekOd jakiegoś czasu szukając nowych trendów możemy natrafić na biżuterię wykonaną z drewna. Największym zainteresowaniem konsumentów cieszy się drewniany zegarek. Takie nowoczesne zegarki są wykonywane między innym z klonu, dęby czy sandałowca, a także innych drzew egzotycznych. Dużą zaletą jest również fakt, że nie ma możliwości wykonania dwóch identycznych sztuk, ponieważ słoje drzewa układają się w różne sposoby, więc każdy z nich jest unikalnym okazem. Na rynku możemy spotkać egzemplarze zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Ogromną popularnością cieszą się również zegarki typu unisex. Warto zwrócić uwagę, że w dzisiejszych czasach władze państwa, ekolodzy jak i zwykli obywatele kładą ogromy nacisk na ochronę środowiska, a biżuteria tego typu w pełni wpasowuje się w nurt nienaruszający równowagi ekologicznej, gdyż są one w pełni organiczne i biodegradowalne. Jako innowacja w modnych stylizacjach, na pewno będą stanowić niepowtarzalny i unikalny prezent, jeśli jednak chcemy cieszyć się nim dłużej, warto zainwestować w droższe modele. 

Ceny takich zegarków wahają się od 100 do nawet kilku tysięcy, w zależności od materiału wykonania, jak i producenta mechanizmu, który się w nim znajduje. Nie każdy będzie w stanie pozwolić sobie na taka fanaberię, jednak trzeba stwierdzić, że modele klasyczne znanych producentów są o wiele droższe.