Kobiety najczęściej golą nogi, okolice bikini i pachy. Są to miejsca, w których włosy nam przeszkadzają, albo wyglądają mało estetycznie. Wykonując klasyczną depilację w domu, tracimy na nią około dziesięć minut za każdym razem. Goląc się jednorazową maszynką, musimy to robić codziennie, lub co drugi dzień. Mimo wszystko wiele kobiet, wybiera właśnie tą metodę.

Czy usunięcie włosów laserem jest skuteczne?  

porządne laserowe usuwanie owłosienia - WrocławDomowe metody na pozbycie się niechcianego owłosienia, są łatwe i w miarę szybkie, ale też ich efekt mija po jednym, lub parunastu dniach. Większość kobiet przez lata praktyki, przyzwyczaiła się do tego i goli nogi, czy pachy automatycznie. Poza klasyczną jednorazową maszynką, kobiety stosują także woski do depilacji na ciepło i zimno, używają elektrycznych depilatorów, które wyrywają pojedyncze włoski, albo stosują kremy do depilacji. Wszystkie te metody dają poczucie gładkości od kilku do kilkunastu dni, po których zabieg trzeba powtarzać. Jeżeli chcemy na stałe pozbyć się włosków, to lepiej wybrać porządne laserowe usuwanie owłosienia – Wrocław będzie miastem, gdzie wykonamy taki zabieg w większości salonów kosmetycznych. Jest on bezbolesny i daje niemalże stuprocentową skuteczność. Dla kobiet o jasnych włosach i niewielkiej ilości owłosienia, wystarczy jeden, góra dwa zabiegi, aby już zawsze cieszyć się gładką skórą. Natomiast brunetki, muszą się poddać przynajmniej trzem, czterem zabiegom laserowej depilacji, aby pozbyć się niechcianego owłosienia. Wynika to z ilości i struktury włosów, które u jednych pań są cienkie, a u drugich są mocne i grube. Podczas zabiegu, kosmetyczka zbliża wiązkę lasera do naszej skóry i wypala włoski razem z cebulkami, które szybko przestają odrastać. Przed zabiegiem zawsze jest konieczna konsultacja lekarska, która ma na celu wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań, oraz określenie typu skóry. Po dokładnym usunięciu włosków, skóra nie powinna być eksponowana na słońcu przez najbliższe godziny.

Usuwanie włosów laserem trwa znacznie dłużej niż domowe golenie jednorazową maszynką, ale efekt jego działania będziemy odczuwały przez długie miesiące. Dla poprawy efektu, zabieg można powtórzyć po roku, gdyż czasem się zdarza, że jakieś włoski odrosną, choć będą one już zdecydowanie słabsze i cieńsze. Cena zabiegu zależy od depilowanego miejsca.