Każdemu z nam zależy na tym, aby nasz samochód był jak najdłużej sprawny. Nikt nie lubi zbyt często odwiedzać mechanika, ponieważ zazwyczaj wiąże się to z dużymi kosztami. Każdy chce mieć sprawne aut, ale nie każdy wie jak o nie odpowiednio zadbać. Wymiana oleju jest bardzo ważna, ale sama wymiana nie wystarczy.

Dodatki do olejów silnikowych

dodatek do olejuJest coś co znacznie wydłuży czas bezawaryjnej eksploatacji samochodu, co nie wymaga dużych środków finansowych, ani dużej ilości czasu. Wystarczy że wraz z wymianą oleju dodamy do niego preparat, który usprawni pracę silnika. Dodatek do oleju wytworzy wewnątrz silnika specjalną powłokę, która swoją strukturą przypomina ceramiką. Dzięki temu wewnątrz silnika zostanie zmniejszone tarcie, co wydłuży żywotność całego silnika, ponieważ poszczególne elementy silnika nie będą się tak szybko ścierać. Dodatek do oleju po zetknięciu się z wysoką temperaturą, olejem i metalem wytwarza wspomnianą powłokę. Z racji tego, że jest on rozprowadzany razem z olejem, to dociera on do wszystkich elementów wewnątrz silnika wypełniając wszystkie ubytki powstałe podczas eksploatacji. Preparat dodajemy do oleju przy jego wymianie w proporcji podanej przez producenta. Zaletą stosowania takich dodatków jest to, że dzięki nim silnik zaczyna pracować ciszej i równiej, a jego żywotność wzrasta nawet o kilkadziesiąt procent. Zmniejszy się także spalanie naszego samochodu, jeśli jeździmy dużo, to napewno zauważymy różnicę w spalaniu.

Tego rodzaju preparaty są ogólne dostępne. Możemy kupić taki preparat na każdej stacji benzynowej, w sklepach motoryzacyjnych, a także przez internet. Nie jest on drogi. Za buteleczkę, która wystarczy nam na kilka aplikacji preparatu, zapłacimy od dwudziestu, do pięćdziesięciu złotych.