Trasa Green Velo stała się jedną z najbardziej popularnych na terenie naszego kraju. Do przejechania jest tysiące km i często samo przejechanie trasy zajmuje kilkanaście dni. Dlatego tak wiele osób poszukuje jeszcze przed wyjazdem odpowiednich miejsc, gdzie będą mogli znaleźć nocleg. Możemy skorzystać z pokoi na wynajem w bogato wyposażonych w hotelach albo też zdecydować się na wynajęcie pensjonatu czy też domku letniskowego.

Jak najtańszym kosztem przejechać Green Velo?

pokoje - Green VeloWiele osób, które wybiera się na trasę Green Velo poszukuję jak najtańszych rozwiązań noclegowych. Dobrym pomysłem są wtedy pola namiotowe, ale możemy z nich korzystać tylko i wyłącznie, wtedy kiedy na dworze jest dobra pogoda. W przypadku burzy lub dużych deszczy albo nawet porywisty wiatr to już będziemy musieli skorzystać z pokoi noclegowych pod dachem. Jednak mamy możliwości bardzo wiele, ponieważ możemy wynająć apartamenty albo noclegi w hostelach lub też standardowe pokoje – Green Velo to trasa, na którą każdego roku wybiera się coraz więcej osób. Dlatego też agroturystyka tak bardzo kwitnie na tym terenie. Przejeżdżając tą trasą poznamy aż 5 Parków Narodowych i czasami niektórzy zatrzymują się nawet na kilka dni, żeby wszystko dokładnie zwiedzić w jednej miejscowości. Musimy więc być przygotowani na to, że trasa zajmie nam powyżej 2 tygodnie, zanim ją przejedziemy. Dobrze jest więc wyposażyć się w odpowiedni budżet finansowy oraz prowiant na każdą trasę, którą chcemy przyjechać. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wybór hotelu z restauracją, gdzie będziemy mogli na bieżąco jeść coś ciepłego. Także pokoje hotelowe będą najlepsze, gdy chcemy wyjechać tę trasę z małymi dziećmi, które są w wieku kilkunastu lat. Osoby w starszym wieku również powinny korzystać z noclegów wygodnych i komfortowej tak, aby wypocząć w spokoju i naładować energię, która jest potrzebna do przejechania kolejnych kilometrów.

Kiedy jednak wybieramy się grupą znajomych, to możemy korzystać z pól namiotowych albo też tańszych hosteli lub wynajmować pokoje w pensjonatach. Mamy do swojej dyspozycji wynajem apartamentów, ale możemy oszczędzić kilkaset złotych, gdy wynajmiemy grupą jeden domek letniskowy. Każdego roku trasę rowerową Green Velo pokonuje kilkanaście tysięcy osób, więc warto zaplanować sobie każdy dzień trasy oraz miejsca noclegowe gdzie będziemy chcieli wynająć pokój.