Każdy właściciel psa chce dla swojego pupila jak najlepiej. Przedmiotem, który każdemu kojarzy się z psem jest na pewno obroża. Można powiedzieć, że jest to podstawowe akcesorium które posiada każdy właściciel psa. Jako że obroża jest czymś tak oczywistym, wydawać by się mogło że wybór obroży dla psa to nic takiego. Tymczasem, każdy pies powinien mieć odpowiednio dopasowaną obrożę tak by była ona dla niego wygodna i nie psuła psu przyjemności ze spaceru. Psy noszą często obróżkę również w domu, więc musi być ona komfortowa w noszeniu w każdej sytuacji.

Obroża musi być dobrze dopasowana do psa

obroża dla psaJak sprawić by spacer był przyjemnością zarówno dla właściciela jak i psa? Przede wszystkim obroża dla psa powinna być po prostu wygodna. Niestety, ale wiele właścicieli zwierząt zwraca większą uwagę na wygląd akcesoriów, które kupują na swoich psów, nie sprawdzając tego czy produkty te spełniają potrzeby ich pupilów. Wybierając obroże dla psa ważną sprawą jest to by dobrać taką, która będzie odpowiednio szeroka. Optymalną szerokością obroży dla psów jest według specjalistów około 2 cm. Jeżeli mamy psa dużego, to wtedy szerokość obroży powinna sięgać nawet 4 cm. Zbyt wąska obroża może sprawić, że pies będzie w czasie spacerów się po prostu dusił. Obroża powinna być wykonana z miękkiego, ale jednocześnie mocnego materiału, tak by w czasie spaceru nie została ona zerwana. Kolejną ważną sprawą jest oczywiście zapięcie, które musi dawać nam bezpieczeństwo w czasie spaceru. Obroża ze zbyt delikatnym zapięciem może sprawić, że pies ucieknie, bo wyswobodził się w prosty sposób z obroży. Dlatego też, lepsze są obroże zwykłe czyli takie, które posiadają sprzączkę, a nie obroże wykonane z rozciągliwego materiału.

Każdy pies w czasie spaceru powinien znajdować się na smyczy. Spacer ma być przyjemnością, a więc odpowiednio dobrana obroża dla pieska pozwoli odbywać spacery nie tylko miłe, ale i przede wszystkim bezpieczne oraz komfortowe. Na szczęście, obecnie nie ma problemu z tym by na rynku znaleźć obroże które będą zarówno ładne, jak i komfortowe w noszeniu. W sklepach możemy znaleźć naprawdę duży wybór obróżek, a więc każdy właściciel psa znajdzie coś co będzie odpowiadało i jemu i jego zwierzakowi. Na obroży nie warto oszczędzać.