Kiedy prowadzi się biznes działający całodobowo to trzeba korzystać z takich rozwiązań, dzięki którym wszystko funkcjonuje prawidłowo przez całą dobę. Mój całodobowy sklep monopolowy największą sprzedaż notuje w godzinach wieczornych i nocnych. Do prowadzenia sklepu używam dwóch nowoczesnych kas fiskalnych. Przepisy podatkowe jasno mówią, że jeśli nie mogę wystawić paragonu to nie mogę niczego sprzedawać. Dlatego muszę mieć pewność, że kasy będą działać zawsze.

Kasy fiskalne z całodobową usługą serwisową

serwis kas fiskalnych wrocławKiedy otwierałem swój sklep to pomyślałem o wszystkim – a przynajmniej tak mi się wówczas wydawało. W każdym razie wiedziałem, że potrzebuję mieć na sklepie minimum dwie kasy fiskalne. Chociaż sprzedaż prowadziłem tylko przy jednym stanowisku to drugą kasę chciałem mieć jako zapasową. W razie awarii głównej kasy dalej mogłem wówczas prowadzić sprzedaż – co nieraz w praktyce okazało się świetnym rozwiązaniem. Drugą kwestią było to, że kupując oby dwie kasy dopytałem dokładnie o serwis kas fiskalnych Wrocław w wydaniu całodobowym. Chodziło mi o taki jakiś pakiet obsługi serwisowej, który gwarantowałby mi sprawne działanie moich kas przez całą dobę. Wiadomo, że wykupienie pakietu serwisowego nie sprawi, że kasy fiskalne będą działać bez najmniejszych problemów. Chodziło mi jedynie o to, że w razie awarii serwis ma określony czas na przyjechanie do mojego sklepu i naprawienie kasy fiskalnej. I taki właśnie pakiet serwisowy sobie wykupiłem. Serwis, z którego usług korzystam ma trzy godziny na to, żeby przyjechać do mojego sklepu naprawić moją kasę fiskalną. Wiele razy z tej opcji korzystałem i oczywiście wszystko działa tak jak należy. A dzięki posiadaniu drugiej kasy nie muszę zatrzymywać sprzedaży. Wystarczy, że odpalę kasę zastępczą i w ciągu kilku minut sprzedaż może dalej funkcjonować bez żadnych ograniczeń.

Prowadząc sklep całodobowy trzeba zapewnić ciągłość pracy kasom fiskalnym. Nie wolno niczego sprzedawać bez wystawienia paragonu – grożą za to bardzo wysokie kary. Dlatego ja mam w swoim sklepie dwie kasy. Jedna jest kasą główną a druga pełni rolę kasy zastępczej. A i tak do oby dwóch mam wykupiony najdroższy z możliwych pakietów serwisowych. Dzięki temu w ciągu trzech godzin od wezwania serwisanci zjawiają się w moim sklepie.