Od kilku lat mieszkam w Toruniu, wyprowadza z rodzinnych stron wiązała się więc również ze zmianą mieszkania. Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć na pozór idealne mieszkanie dla mojej rodziny, w której skład wchodzi mąż, nasza pięcioletnia córka i owczarek niemiecki – Tofik. Niestety, w okresie letnim bardzo szybo na własnej skórze przekonaliśmy się o tym dlaczego mieszkanie posiadało tak atrakcyjną cenę – małe okna uniemożliwiały odpowiednią wentylację, przez co we wszystkich pomieszczeniach panowały duchoty i było niemiłosiernie gorąco. Zdecydowaliśmy się więc na zakup klimatyzatora. Czy było warto? 

Co zrobić jeśli mamy w domu problemy z wentylacją?

wentylacja w ToruniuZ racji tego, że wraz z mężem nie posiadaliśmy zbyt dużej wiedzy na temat klimatyzacji zdecydowaliśmy się udać do specjalistycznego salonu, który miał pomóc nam w wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu. Miły i kompetentny sprzedawca na wstępie przeprowadził z nami mały wywiad. Zapytał m.in. o metraż naszego mieszkania, to z ilu składa się ono pomieszczeń i jak wysokie temperatury orientacyjnie w nich panują. Na końcu zostaliśmy również zapytani o nasze oczekiwania. Od razu wspomniałam więc o tym, że posiadamy małe dziecko oraz dużego psa i zastanawiamy się nad tym czy klimatyzacja może nie przyczyniać się do zwiększenia ryzyka podatności infekcje. Sprzedawca rozwiał jednak nasze obawy i zaznaczył, że odpowiednia wentylacja jest bardzo ważna, zwłaszcza wentylacja w Toruniu, miasto to bowiem charakteryzuje się dość silnym nasłonecznieniem w okresie letnim oraz małą cyrkulacją powietrza. Po zapoznaniu nas z ogólną ofertą, sprzedawca zasugerował, że w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pojedynczego, naściennego klimatyzatora typu split. Tego typu klimatyzator nie zajmuje bowiem zbyt wiele miejsca (montuje się go na ścianie, jak już sama nazwa sugeruje), a jego najważniejszym atutem jest szeroki wybór dostępnych poziomów pracy, dzięki którym będziemy mieli możliwość jak najlepszego dostosowania do naszych potrzeb zarówno temperatury, jak i stopnia wentylacji (a więc i cyrkulacji powietrza). Ponadto wybrany przez nas model posiadał całkiem atrakcyjną cenę (aktualnie obowiązywała na niego promocja), dodatkowo sterowany był za pomocą pilota, który również ułatwiał jego obsługę. 

Zdecydowaliśmy się na zakup dobranego dla nas modelu i już po krótkim okresie użytkowania jesteśmy z tej decyzji bardzo zadowoleni. Dzięki klimatyzatorowi zdołaliśmy okiełznać temperaturę naszego mieszkania, w którym możemy teraz wytrzymać. Zakup ten bardzo pozytywnie wpłynął więc na komfort naszego życia. Nie zaobserwowaliśmy przy tym żadnych skutków ubocznych wynikających z posiadania klimatyzacji (nasze dziecko nie stało się bardziej podatne na infekcje), a wręcz przeciwnie. Nasze życie stało się dużo prostsze i przyjemniejsze.