Wkrótce rozpoczynam pracę w jednym z zakładów produkujących meble. Będę pracowała przy wiertarce jako pomocnik stolarza. Bardzo się cieszę z tej oferty pracy, ale jednocześnie martwię, że nie poradzę sobie lub jeden z kawałku drewna upadnie mi na nogę. Żeby zapobiec wypadkowi postanowiłam kupić odzież i buty ochronne, które będą mi ochraniały od wiertarki.

Bezpieczne i wygodne ubrania do pracy

najbliższy sklep bhp w bydgoszczyNiestety, ale w tak ciężkiej pracy fizycznej nie będę mogła pracować w swoim ulubionych sukienkach, więc muszę zaopatrzyć się w ładne i wytrzymałe spodnie, bluzę, rękawiczki oraz buty. Okazało się, że najbliższy sklep bhp w Bydgoszczy jest usytuowany na moim osiedlu, co bardzo mnie ucieszyło. Dzięki temu nie muszę daleko szukać stroju, którego potrzebuję do pracy. Udałam się do niego i już od wejścia zauważyłam, że mają niespotykanie dużą ilość towaru, dlatego wiedziałam, że wybiorę coś dla siebie. Zaczęłam od wyboru bluzy. Wybór padł na czarny polar, który będzie mnie chronił przed nadmierną utratą zimna. Dobrałam te tego kamizelkę z wytrzymałego materiału w razie, gdyby praca wymagała ode mnie obsługi wiertarki na hali. W celu zabezpieczenia dłoni przed urazami i ochrony rąk przed zadarciami skóry kupiłam rękawiczki z nieprzemakalnej powłoki nitrylowej. Gdy je tylko założyłam czułam się w nich pewnie i lepiej chwytałam rzeczy. Nie mają szwów i dlatego są tak wygodne. Co się tyczy trzewików, to wybrałam komplet butów trekkingowych z nowoczesną, bo oddychającą membraną, która ma zatrzymywać ciepło. Gdy je kupiłam i założyłam mogłam spokojnie chodzić po wodzie i oleju nie przewracając się. Nosek każdego buta jest zabezpieczony dodatkową blaszką w razie, gdyby na moją nogę miał upaść kawałek ciężkiego drewna. Sklep z artykułami dla bezpieczeństwa i higieny pracy miał jeszcze wiele innych odblasków, dzięki którym można czuć się bezpiecznie po zmroku, ale nie chciałam ich kupować. Wiedziałam, że będę pracowała na dobrze oświetlonej sali, z dala od samochodów ciężarowych.

Myślę, że jeszcze nie raz zajrzę do tego sklepu. Panowie z obsługi byli bardzo mili i pomocni. W przyszłości, jeżeli będę potrzebowała wygodne i wytrzymałe ubrania, nie tylko do pracy w ciężkich warunkach, ale, na przykład, do chodzenia po górach, z pewnością udam się do zaprzyjaźnionych sprzedawców.