Choć łazienka i toaleta to nie są miejsca wizytowe, jednak wykonując codzienne czynności higieniczne – spędzamy w nich dość dużo czasu. Przestrzeń, która ułatwia nam dbanie o czystość powinna być zaaranżowana w taki sposób, by łatwo utrzymywać w niej ład i porządek. A ponieważ wadą każdej łazienki jest duża wilgotność – na jej wystrój najlepiej wybrać płytki, czyli odpowiednią do naszego gustu ceramikę.

Dlaczego płytki do łazienki? 

płytki łazienkoweToaleta to miejsce kąpieli, czasem wykonywania prania. Ciepła woda paruje i mimo zastosowania wentylacji – skrapla się, a następnie spływa po ścianach lub gromadzi  na podłodze. Łazienka to też miejsce różnorodnych temperatury, które rosną wraz z nagrzewaniem miejsca przez wykonywaną kąpiel, ale też szybko opadają w momencie wietrzenia. Ze względu na wyjątkowe warunki, jakie tam panują – aranżacja miejsca musi odznaczać się wieloma cechami, których nie musi posiadać np. pokój. Aby uniknąć brzydkich zacieków, a jednocześnie szybko i łatwo sprzątać – dobrze wyposażyć miejsce w wodoodporną, nienasiąkającą i nieulegającą rozmiękaniu czy wypaczeniu – okładzinę. Mimo wielu propozycji tapet o unikalnych właściwościach, na rynku niezmiennie prym wiodą płytki łazienkowe. Typowo ceramiczne lub gresowe – gwarantują stały i zadbany wygląd ścian przez długie lata. Szkliwione – pozwalają łatwo usuwać zanieczyszczenia, różne w kształcie i kolorze – pomagają nadać nawet wnętrzu łazienki przytulny, a zarazem wyjątkowy charakter. Dostępne w różnych wariantach rozmiarowych – pozwalają, w zależności od potrzeb, układać się subtelnie i mozaikowo lub szybko i precyzyjnie. Wyposażone w powierzchnię lustrzaną – ułatwiają wkomponowanie przestrzeni odbiciowych w ścianę. Wyposażone w ciekawe wzory nadają łazience nowoczesny design.

Choć łazienka to nie jest pomieszczenie wizytowe – to jednak użyteczne, a wręcz niezbędne. Specyfika tego wnętrza zmusza nas do wyjątkowej dbałości o jego funkcjonalność. Przestrzeń przeznaczona do zabiegów higienicznych musi być skoncentrowana na wymogu czystości, co może zapewnić przede wszystkim odpowiednie pokrycie ścian i podłogi. Od lat w funkcji okładziny najlepiej sprawdzają się płytki, które są wilgociodporne, trwałe, a do tego posiadają coraz piękniej zdobione  powierzchnie.