Bramkarz to jedyny indywidualny zawodnik w całej drużynie piłkarskiej. Od jego wiedzy i umiejętności wiele zależy, dlatego treningi bramkarskie wykonywane są jak najprofesjonalniej. Ten zawodnik musi opanować dużo kwestii technicznych oraz sztukę szybkiego reagowania. W Krakowie funkcjonuje ośrodek, który szkoli bramkarzy. Są to treningi nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Każdy bramkarz ma swój indywidualny pakiet szkoleń.

Krakowskie treningi dla bramkarzy

treningi bramkarskie w KrakowieBramkarz powinien wiedzieć, w jaki sposób zachować się w danej sytuacji. Najważniejsza jest sztuka szybkiego reagowania i podejmowania decyzji. Treningi bramkarskie w Krakowie rozpoczyna się od sprawdzenia dotychczasowych umiejętności danego zawodnika. Korzysta się przy tym z automatu, który wystrzeliwuje piłki. Następnie szkoli się bramkarza pod względem technicznym. Duży nacisk kładzie się na to, w jaki sposób zawodnik doskakuje do piłki. Jeśli zrobi to prawidłowo, szybko wychwyci piłkę, a nawet będzie miał większe zdolności manewrowania. Są różne rodzaje uderzeń na bramkę i do każdego dopasowany jest inny sposób zachowania. Jaki cel mają indywidualne treningi psychiczne? Po pierwsze, osoba stojąca na bramce nie może bać się nadlatującej z dużą prędkością piłki. Drugim ważnym aspektem jest opanowanie. W sytuacji stresowej, kiedy bramkarz jest sam na sam z przeciwnikiem musi zachować zimną krew i wyczuć, w jaki sposób zachowa się napastnik. Po ruchach można oraz jego wzroku można poznać, w którą stronę chce uderzyć. Bramkarz nie powinien odczuwać presji. Mimo, że jest on indywidualistą na boisku, wynik meczu zależy od całej drużyny. Zarówno on, jak i reszta zawodników powinni mieć tego świadomość. Do treningów psychicznych zalicza się także zdolność podejmowania jak najszybszych decyzji.

Tego typu ćwiczenia pomagają bramkarzom w wyłapywaniu coraz większej ilości piłek. Czasami kiedy sytuacja wydaje się być przegrana, bramkarz może jeszcze wyłapać dany strzał na bramkę. Aby to zrobić trzeba wykształcić sobie swoją technikę gry, a także wiele innych zdolności. Ośrodki, które szkolą bramkarzy zdają sobie z tego sprawę, dlatego do treningów podchodzą indywidualnie. W przypadku zawodników tej pozycji trzeba tak robić. Od bramkarzy bardzo dużo zależy na meczu.