Od kilku lat pracuję jako personalna stylistka, z moich porad korzystają zarówno prywatni klienci, jak i gwiazdy znane z pierwszych stron gazet. Wierzę w to, że odpowiednio dobrana stylizacja nie tylko pozwoli nam wyrazić swój własny styl, ale również sprawi, że zostaniemy szybciej dostrzeżeni, w myśl zasady – jak Cię widzą, tak Cię piszą. Swoim klientom podczas wspólnych zakupów zawsze powtarzam, że warto zaopatrywać się zwłaszcza w modne, ale i uniwersalne elementy garderoby, które będą pasować do większości stylizacji. Dlatego warto mieć w swojej garderobie m.in. parę białych butów.

Sportowa nonszalancja białych butów 

sneakers buty białeZ moich konsultacji korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którym zależy na tym by prezentować się na co dzień dobrze. Warto przy tym zaznaczyć, że we współczesnej modzie dominuje dziś wiele elementów unisex, które pasują obydwu płciom. Przykładem tego typu dodatku są niewątpliwie białe, sportowe buty, które od kilku sezonów lansują ogromne domy mody. Mowa rzecz jasna o słynnych sneakersach, które nawiązują swą stylistyką do niezwykle popularnych aktualnie lat siedemdziesiątych (w myśl zasady, że moda zawsze zatacza koło). Sneakers buty białe są więc obuwiem uniwersalnym, który dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Warto przy tym podkreślić, że obuwie to nie posiada również żadnych granic wiekowych, sneakersy chętnie noszone są dziś przez nastolatków, ale i osoby starsze. Obuwie tego typu charakteryzuje się również niezwykłą wygodą oraz dobrą przyczepnością do podłoża, pierwotnie buty te dedykowane były bowiem sportowcom, a zwłaszcza koszykarzom. Największym atutem białych butów jest jednak ich niekwestionowana ponadczasowość oraz uniwersalność. Obuwie to będzie bardzo dobrze pasować zarówno do bardziej oficjalnych kreacji (w przypadku panów buty te wyglądają świetnie nawet w zestawieniu z marynarką), jak i stylizacji codziennych, a nawet i sportowych. Odważniejsze klientki zachęcam coraz częściej do zestawiania białych butów sportowych ze zwiewniejszymi sukienkami oraz pastelowymi kolorami, które podkreślą ich prostotę oraz nadadzą stylizacji dziewczęcego uroku. 

Podczas zakupu białego obuwia warto zwracać szczególną uwagę na materiał, z których zostały one wykonane. Najlepiej decydować się na buty skórzane, które posłużą nam nawet kilka sezonów. Pamiętajmy również o tym, że skórę wysokiej jakości znacznie łatwiej się czyści, co należy mieć na uwadze zwłaszcza przy zakupie śnieżnobiałego obuwia. Wbrew pozorom ceny butów sportowych są coraz bardziej przystępne, polecam zwłaszcza zaopatrywać się w nie na sezonowych wyprzedażach, które już niebawem zaczną pojawiać się w popularnych sklepach.