Producenci miniładowarek zwracają szczególną uwagę na funkcjonalności maszyny, ale również na estetykę i przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie miniładowarki wyposażone są specjalne kabiny, które spełniają światowe standardy bezpieczeństwa i zapewniają je nawet w przypadku, gdyby doszło do wywrócenia maszyny lub zachowania albo coś z góry mogłoby na mini ładowarkę upaść.

Co jest ważne przy wyborze miniładowarki?

miniładowarka teleskopowaOprócz tego, że ładowarka powinna być bezpieczna i funkcjonalna to dodatkowo musi mieć łatwe sterowanie. Najczęściej sterowanie maszyną odbywa się za pomocą joysticków i jeden odpowiedzialny jest za jazdę maszyny, a drugi za funkcje osprzętu. Dzięki temu, że maszyny zostały wyposażone w silnik Diesla, to mogą one przemieszczać się bardzo szybko i bardzo sprawnie. Miniładowarki mogą być również zaprojektowane na oponach albo na gąsienicy. Zawsze do terenów zamkniętych i do magazynów lub hal produkcyjnych używa się miniładowarek na oponach. Natomiast w przypadku terenów bagnistych oraz podmokłych najlepiej jest zakupić miniładowarkę na gąsienicy. Miniładowarka teleskopowa może zostać również wyposażona w osprzęt koparkowy, dzięki czemu będzie spełniała funkcję małej koparki. W ten sposób umożliwia ona wykonanie wielu prac budowlanych bez wzywania ciężkiego sprzętu. Dodatkowo zmieniającą osprzęt możemy również przerobić miniładowarki na na wózek widłowy do przewożenia paleta lub różnego rodzaju wielkogabarytowych rzeczy. Do sprzętu możemy również dołączyć młot hydrauliczny, a także nożyce do cięcia żelbetu.

Mini ładowarki teleskopowe wykorzystuje się również w budownictwie drogowym, gdzie możemy wykorzystać piłę do cięcia nawierzchni dróg, a także wykorzystać mini ładowarkę jako równiarkę terenu. Jeszcze dodatkowym osprzętem są wiertła do gruntu, a także możemy założyć osprzęt, który pozwala na zagospodarowanie i utrzymanie w porządku terenów zielonych.